Wrzesień 2013


Maj 2013

Targi IFFA 2013

Byliśmy na największej imprezie targowej przemysłu mięsnego w Europie. Raz na trzy lata najwięksi producenci maszyn i urządzeń na świecie zjeżdżają się do Frankfurtu, by zaprezentować nowe rozwiązania w zakresie uboju, rozbioru, produkcji, obróbki termicznej, logistyki, a także dodatków, przypraw i materiałów pomocniczych. Wśród wystawców jest bardzo dużo polskich firm i przedstawicieli firm zachodnich w Polsce.

Nasze odczucia po targach:

Niestety targi w tym roku były mniejsze niż te przed trzema laty. Prawie nie było firm hiszpańskich, dużo mniej firm z dodatkami. Czyżby świadczyło to o początku schyłku tej formuły prezentacji dla klientów?

Zauważyliśmy za to dużo więcej firm produkujących maszyny i urządzenia. Może rozwój IFFA pójdzie w tym kierunku?

Naj… Naj… Naj…

 1. Stoisko Nowicki - za rozmach.
 2. Stoisko i prezentacje Nomax Trading - za nowoczesność i innowacyjność.
 3. Metalquimia - za urządzenia do salami w 30 minut.
 4. Vemag i Handtman - za udowodnienie, iż zmiany i konkurencja podnoszą jakość dla klienta.
 5. Middleby - za skanowanie mięsa i cięcie wodą.

Styczeń 2013

Program R&D Soft

Program R&D Soft wzbogacony o wyliczanie wartości energetycznej (kalorycznej) produktu.

Jest to początek modyfikacji programu pod kątem zmieniających się przepisów unijnych, które wejdą w życie w latach 2013-2016


Marzec 2012

Pomocnik Managera
część 2 - 0bliczanie opłacalności inwestycji

Oferujemy nieskomplikowany arkusz do oceny projektu inwestycyjnego poprzez wyliczenie Wartości Bieżącej Netto (NPV – Net Present Value).

Wartość NPV jest miarą wielkości środków pieniężnych, które pozostają w przedsiębiorstwie dzięki podjętej inwestycji.

Poznanie wartości NPV dla danej inwestycji pozwala nam na dokonanie szybkiej, wstępnej analizy projektu inwestycyjnego.

Arkusz jest przydatny tylko przy właściwym oszacowaniu:

 • stopy dyskontowej (kosztu pieniądza na sfinansowanie inwestycji),
 • wielkości generowanej przez inwestycję gotówki.

Styczeń 2012

Pomocnik Managera
część 1 - termin platnosci

Oferujemy nieskomplikowany arkusz do kalkulacji cen transakcyjnych w zależności od terminu płatności faktury. Wszyscy mamy świadomość, że czas to pieniądz. Czas w którym Państwa firma czeka na zapłatę należności generuje koszty finansowe związane z zaangażowanym w transakcję kapitałem. Na poniższym przykładzie mogą Państwo prześledzić jak prosta jest obsługa arkusza i jak wymierne korzyści można osiągnąć z jego stosowania.


Grudzień 2011

Boże Narodzenie 2011

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dla przyjaciół, klientów, współpracowników RESULT wszystkiego najlepszego na ten Błogosławony czas.

Jesteśmy obecni w prasie

Wywiad z właścicielem Result w czasopiśmie „Bezpieczeństwo i Higiena Pracy”. Treść artykułu jest zamieszczona na naszej stronie.


Wrzesień 2011

IV Forum Przemysłu Spożywczego

Wreszcie wróciliśmy do poprzedniego miejsca forum. Hotel Sheraton jest po prostu bardziej funkcjonalny na tego typu imprezy Forum bardzo ciekawe. Dyskusja z salą. Dobrze dobrani goście w panelu. Wnioski za to niezbyt miłe.

My znaleźliśmy trzy główne:

 • Sektor bankowy - chcemy pracować z branżą spożywczą gdyż to się nam opłaci. Ale…. Oprócz branży mięsnej. Tu jest zbyt duże ryzyko.
 • Dwa lata temu zapowiadano szumnie klastry jako jeden ze sposobów integracji branży i pozyskiwania środków unijnych. Na tym forum na pytanie z sali do jednego z uczestników klastra- jak działa teraz klaster?- otrzymaliśmy zdawkową odpowiedź iż jest zarejestrowany i funkcjonuje. Wiemy iż kilku uczestników tego przedsięwzięcia się wycofało. Czyżby to już schyłek tego w sumie ciekawego pomysłu?
 • Integracja branży - wspólna platforma sprzedażowa min. firm Olewnik, Tarczyński, Madej-Wróbel to chlubny wyjątek w naszej rozdrobnionej branży. Może będzie tak jak przepowiadał v-prezes firmy Tarczyński- Dopiero drugie pokolenie właścicieli firm mięsnych będzie zdolne do integracji gdyż dopiero dla dzieci obecnych właścicieli zakład mięsny będzie tylko biznesem a nie czymś więcej (dorobkiem życia, wartością emocjonalną itp.)

Targi Polagra2011

W dniach 12-15.09.2011 odbyły się doroczne targi przemysłu rolno-spożywczego Polagra (wraz z modyfikacjami Food, Tech, Gastro Trendy, Pakfood) Jak co roku jest to okazja do spotkania braci z branży spożywczej. Polagra to już nie te Targi co 10-15 lat temu i nie te co 5 lat temu. W Tym roku były to targi z akcentem mięsnym (ostatnio co 2 lata) dlatego wystawiało się dużo firm z naszej branży. Niestety to już tylko 2 pawilony i to jednopoziomowe. Gdzie te czasy gdy Polagra trwała 6 dni a miejsca wystawcy musieli rezerwować rok wcześniej. To Se Ne wraci :-( Na Polagrze wypada mimo wszystko być. Byliśmy i oceniamy to wydarzenie kategoriach plusy i minusy

Plusy:

 • stoisko Polskie mięso - formuła, frekwencja, korzyści dla wystawców,
 • wędzenie w 450C - firma Alimp - nowe spojrzenie na „zadymianie”,
 • świętowanie złotego Medalu dla firmy Promar - miłe spotkanie branżowe w stylu rautu,
 • stoiska Smaki Regionalne - można spróbować, kupić.

Minusy:

 • formuła targów - coraz mniej wystawców i zwiedzających,
 • niska frekwencja w „Samych Swoich” - czyżby branża się starzała?

Wydarzenia

Gratulacje dla Naszych przyjaciół z firmy Promar, Nomax, Lanarcik, Panepol za złote medale

Miło że miło…Powiew świeżości

Siatkarki z Nomax Trading - nowy powiew w branży. Miłe, zmysłowe i pracują w przemyśle mięsnym. To dużo , bardzo dużo. Już dawno nie było tak sfeminizowanej firmy w tej branży. Są tam też Panowie (profesjonaliści jak Ich koleżanki).... ale wolę pisać o kobietach.;-)

Myślę iż jeszcze długo i bardzo pozytywnie będzie słychać o tej firmie w naszej branży.


Sierpień 2011

Nowy pomocnik dla Managera

Jak obliczyć wartość płatności w czasie?

Co jest bardziej korzystne - dłuższy termin płatności czy niższa cena?

Prosty kalkulator dla każdego już wkrótce na naszej stronie.


Lipiec 2011

Rozszerzyliśmy funkcjonalność R&D Soft

Co nowego w programie?

 • planowanie zleceń produkcyjnych,
 • rozliczenie produkcji przetworzonej,
 • rozliczenie rozbiorów,
 • wartość energetyczna produktów.

Maj 2011

Wzbogaciliśmy naszą ofertę w system do obliczania efektywności wyposażenia technicznego w firmie - OEE. Szczegóły wkrótce.